Lojzův úvodní projev
31. 5. 2009 | Autor: Libor The Hedgehog | V kategorii: Z kroniky


Přátelé, kamarádi, bývalí spolužáci,
s Lojzíkovým svolením zde uveřejňuji jeho legendární projev na zahájení maturit. Na ten se bude dlouho vzpomínat. Tak tady to je…

Vážení… paní a páni profesoři, milí studenti. Sešli sme se tu dnes, abychom slavnostně zahájíli maturitu naší třídy, oktávy B.

Na tomto ústavu jsme strávili osm let. Bez tří let je to polovina našeho života. A když to vezmu od prvopočátku, bez školky, tak jsme my studenti, kteří tu před zraky vás všech stojí, celých 13 let zapojeni do procesu vzdělávání. A tento týden nás čeká ta jedinečná a jen jednou opakovatelná možnost ukázat, co v nás je. Prodat své vědomosti. Čistě naše vědomosti, protože tato takzvaná zkouška z dospělosti bude první zkouška, kde se už konečně musíme obejít bez taháku.

Nás 28, jeden po druhém, si s hlavou vztyčenou a srdcem v kalhotách půjdem vybírat otázku. Otázku, která změní náš život.

A i když jsme se pilně učili, odmítali stravu, pití, spánek – a mnohdy i veškeré tělesné potřeby šly stranou – jen abychom si vše řádně zopakovali, přesto přese všechno si můžeme vytáhnout tu zakletou jednu otázku, kterou jsme si opakovali nejvíce, abychom si ji co nejlépe zapamatovali, ale právě naopak, nám zůstala v hlavě nejméně.

A ještě předtím, než budeme na potítku a pak i během těch patnácti minut našeho projevu prosit Boha, všechny anděle a svaté, tak i já teď prosím vás, vážené zkoušející, abyste se za nás u předsedy a komise přimlovali. Abyste nám napovídali a nekladli těžké, záhadné otázky. Myslím, že je to v zájmu nás všech, aby u 28 jmen bylo 28 fajek „prošel“.

Chceme na vás vzpomínat v dobrém a s úsměvem na tváři. Od počátku studia zde je nám vtiskováno do mysli, že my jsme ta elita, budoucí vedoucí předních kádrů. A jestli nám tento týden vyjde, budeme neohroženě postupovat dále, až na místa nejvyšší.

Vám přeji, aby vám slavností oděv padnul, nebylo nepříjemě a horko. Nám studentům dobrou paměť a chladnou hlavu. A byl bych rád, aby – až ten čas přijde – jste i vy nám s úsměvem a bez ironie potřásli rukou a popřáli, ať se nám v životě daří a všechny naše cíle vyšly hladce jako ta maturita.
Počet komentářů: 3

Komentáře se řadí od nejnovějších po nejstarší.

  1. salát:

    Pojďme se všichni tulinkovat a bečet si do náručí, děcka, šak eště zachlastáme :-*

  2. Lucie:

    bude se mi stýskat….

  3. Klatýs:

    bezkonkurenční 🙂


Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
stránky


kategorie


odkazy


vyhledávání

 

archiv příspěvkůCopyright © 2006–2009 Třída bídáků | Administrace: Jan Klat, Jan Kolařík & Kateřina Kubová | Webdesign: Jan Kolařík | RSS kanál | Přihlásit se | | WordPress