Den 4. 24.7 Po
Pouští a pralesem - 20:30 Smetanovy sady 111′
Nová filmová adaptace jednoho z nejčtenějších románů Henryka Sienkiewicze. Příběh dvou dětí, unesených africkými povstalci v době stavby Suezského průpravu. Dobrodružná rodinná podívaná natočená v originálních afrických exteriérech.

Glen Hansard + další - 20:30 Kolejní Nádvoří
Koncert u příležitosti vydání sólového alba Glena Hansarda, který na speciálním koncertě na LFŠ představí mladičkou zpěvačku a klavíristku Markétu Irglovou, houslistku Marji Tuhkanen a cellistu Bertranda Galena a zcela mimořádně i svého bývalého spoluhráče ze skupiny THE FRAMES Johna Carneyho.

Příběh modré planety Genesis - 23:00 Smetanovy sady 81′
Druhý celovečerní film z dílny tvůrců dokumentu Microcosmos. Claude Nuridsany a Marie Pérennou tentokrát natočili snímek, který ve fantastických záběrech a velmi živým způsobem poodhaluje tajemství vzniku a vývoje vesmíru, Země a přírody. Africký průvodce filmem používá výpravného jazyka mýtů a bájí a zamýšlí se nad celkovým smyslem života, nad existencí jednotlivých druhů i pouhého jedince.

Den 5. 25.7 Út
Šílení - 17:30 Klub Kultury; 20:30 Smetanovy sady 118′
Scénář filmu volně vychází z motivů dvou povídek Edgara Allana Poea Zaživa pohřben a Šílený psychiatr. Jednou z hlavních postav je Markýz, postava inspirovaná markýzem de Sade. Děj celého filmu se zdánlivě odehrává začátkem 19. století ve Francii, je však plný anachronismů a reálií dneška, protože je alegorií současného světa. A blázinec je jeho výstižnou kulisou absolutní svoboda, civilizační represe a manipulace jsou jeho tématem …
Clownshow - divadlo Adesa - 17:30 Stan ANPA
Ve své domovině si říkají Emasi, tj. muži v maskách. Oblečeni do pestrobarevných kostýmů žonglují, tančí a rozesmávají staré i mladé všech společenských skupin. Mluvící bubny “talking drums” zvou děti, aby se přidaly k show. Ty se někdy vydají s klauny na cestu od vesnice k vesnici a vrátí se až za několik dnů. Je to doba všeobecného veselí, která pomáhá zapomenout na bolestnou realitu každodenního života v Africe. A oblíbené klauny v každém domě rádi pohostí dobrým jídlem. Divadelně-hudební a cirkusové představení z Ghany. Více zde

Zdech…